Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,48 zł , zmiana od tamtej pory: -14,11%

Wariant kalifornijski czy szczepionki sobie z nim poradzą?

Zgłoś do moderatora
Na łamach czasopisma "The Since" opublikowano badania, które alarmują o kolejnym wariancie koronawirusa SARS-CoV-2, zakwalifikowanym przez naukowców do grupy wariantów szczególnej uwagi. Chodzi o wariant CAL.20C (B.1.427/B.1.429), odkryty pierwotnie w południowej Kalifornii. Czy szczepionki poradzą sobie z tym wariantem koronawirusa?

Warto przypomnieć, że ACE2 jest głównym receptorem, za którego pośrednictwem SARS-CoV-2 wnika do komórek w płucach oraz do komórek śródbłonka wyściełających naczynia wielu narządów w organizmie, które są narażone na uszkodzenie przez wirusa.

https://portal.abczdrowie.pl/wariant-kalifornijski-uznany-za-wariant-szczegolnej-uwagi-czy-szczepionki-sobie-z-nim-poradza

1-MNA (1-metylonikotynamid) to związek pochodzenia naturalnego, fizjologicznie obecny w organizmie człowieka. Cząsteczka ma bezpośredni wpływ na pracę komórek śródbłonka naczyniowego. Dlaczego śródbłonek jest tak ważny? Jest to organ, który wpływa na napięcie ścian naczyń krwionośnych oraz reguluje ich aktywność zapalną. Zaburzenie funkcji śródbłonka prowadzi do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Kilkunastoletnie badania prowadzone na świecie wykazały, że związek 1-MNA oddziałując na śródbłonek, wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, przeciwdziała m.in. zakrzepom i miażdżycy. Dzięki czemu opatentowana przez Polaków cząsteczka 1-MNA daje nadzieję na walkę z procesami starzenia się organizmu.
  • Wariant kalifornijski czy szczepionki sobie z nim poradzą? Autor: 1-mna

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -2,18% 9,86 2021-09-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.