Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,50 zł , zmiana od tamtej pory: -27,70%

Wariant Delta uderza w układ pokarmowy

Zgłoś do moderatora
Nowy wariant koronawirusa przybył z Indii, i podobnie jak każdy kolejny jest bardziej zakaźny od poprzedniego. Naukowcy spodziewają się, że wywoła kolejną falę pandemii na świecie, i to wcześniej niż zakładano. Jego współczynnik reproduktywności wynosi od 5 do 8, podczas gdy wariant pierwotny miał około 1,5.

https://polskatimes.pl/koronawirus-wariant-delta-uderza-w-uklad-pokarmowy-lekarze-przestrzegaja-przed-nietypowymi-objawami-jak-je-rozpoznac/ar/c1-15687081?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

W badaniach przedklinicznych, 1-MNA wykazał zdolność do wpływania na biomarkery ryzyka sercowo-naczyniowego, a poprzez wykazanie unikalnej zdolności do stymulowania produkcji endogennej prostacykliny (PGI2), 1-MNA wykazał działanie przeciwzakrzepowe, polepszał funkcjonowanie śródbłonka i chronił przed powstawaniem uszkodzeń żołądka.
Wyniki badań II fazy klinicznej potwierdzają, że 1-MNA obniża poziom białka C reaktywnego hsCRP, oraz poziom TNF-alfa. Wymienione parametry są markerami stanu zapalnego i odgrywają bardzo ważną rolę w przebiegu i rozwoju różnych zdarzeń sercowo-naczyniowych (zawał serca, udar mózgu) oraz leczeniu chorób zapalnych (niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (ang. Non-alcoholic steatohepatitis, NASH).
  • Wariant Delta uderza w układ pokarmowy Autor: ~1-MNA

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -2,20% 9,76 2021-10-21 13:04:20