Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,00 zł , zmiana od tamtej pory: -5,00%

Wariant Delta mniej wrażliwy na przeciwciała

Zgłoś do moderatora
Wariant Delta wirusa SARS-CoV-2 okazał się w warunkach laboratoryjnych kilka razy mniej wrażliwy na przeciwciała neutralizujące powstałe dzięki szczepionkom lub po przechorowaniu COVID-19 - informuje “Nature”.

Szczepionki przeciwko COVID-19 skutecznie zapobiegają śmierci i ciężkiemu przebiegowi choroby, nawet w tych rzadkich przypadkach, gdy zaszczepione osoby zostają zakażone wirusem. Jednak wraz z rosnącą popularnością wariantu Delta ważne jest badanie skuteczności szczepionek w jego przypadku.

Jak wynika z nowych badań, przeprowadzonych przez naukowców z Indii, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów, w warunkach laboratoryjnych wariant Delta może szybko się rozpowszechnić nie tylko dzięki większej zakaźności, ale również dlatego, że jest mniej podatny na przeciwciała neutralizujące wytworzone podczas wcześniejszej infekcji COVID-19 lub pod wpływem szczepionki.
  • Wariant Delta mniej wrażliwy na przeciwciała Autor: ~pol

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INNOGENE -2,06% 9,50 2021-10-15 15:17:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.