Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,45 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia

Wg mnie – podkreślam, że to moja percepcja – mamy na forum kilka „farbowanych lisów” (piszą ładnie, składnie i budują alians potakiwaczy).
Dlaczego?

1.Bo czytam w opiniach (w tym na grupie na portalu społecznościowym Meta) nawoływanie do ustawiania się w kolejkę sprzedażową w arkuszu zleceń w zakresie cenowym 2-4.

2.Ponieważ dostrzegam niepokojące grupowanie akcji pod walne w rękach osób, które mają reprezentować ulicę.

Kwestia nr 1 – wartość papiera na dziś (patrząc na brak szacunku dla ludzi pracy – vel ludzi ulicy, vel leszczy po stronie większościowego) wzrasta i spokojnie można rzec mamy cenę >10 (desperacja korpo. jest widoczna)

Kwestia nr 2 – na walnym poza jedzeniem ciastek, cukierków i piszczeniem nie mamy czego szukać – bez względu czego nie powiemy to NIC to nie zmieni. Kto był na walnych i potrafił słuchać, ten wie jak tam jest i kto sie odzywa - w praktyce nie wiadomo, kto gra razem z ulicą, a kto tylko kieruje na mieliznę.....

Mamy jeden niezaprzeczalny atut w ręku, FF w posiadaniu leszcza i tym należy walczyć (NIC nowego nie wymyślam, pisało o tym wielu przede mną).

GIG gra ostro, więc co nam pozostaje (tym realnym akcjonariuszom), także grajmy ostro – ale z szacunkiem, bo jako mniejszościowy tak wypada (szkoda, że większy mniejszego nie szanuje)!

W tej chwili wystawiłem na sprzedaż pakiet z jednego z kont w ilości 102 021 akcji GIG z ceną 10 za papier. Oferta jest ważna do 31.01.2022. Reszt mojego pakietu czeka na dalszy obrót spraw (bo wg mnie papier jest wart znacznie więcej). Jeśli GIG nie zacznie traktować nas poważnie, to zwiększam cenę za ten pakiet do 15 (od 01.02.2022) i tak co tydzień będę zwiększał o 5…..
Zrobicie jak uważacie, ale zachęcam do podobnego działania – to lepsze od kłótni, gardłowania na walnym. GIG zrozumie, że wezwanie, walne absolutnie nic nie zmienią.

Upraszczając potrzebujemy ~6% papiera w naszych rękach, które jeśli pojawią się na pozycji z 10 z przodu pozamiata większościowemu cały plan. Jesteśmy w centrum rozgrywki, potrzebujemy około 40-60 graczy z >100k aby GIG zaczęła traktować nas poważnie. Ja oczekuje w wezwaniu kwoty nie mniejszej niż 10.

PS. Nadal nie wierzę w delisting (zachodzę w głowę PO CO to robić - skoro giełda daje bezkarnie potencjał spłaty całego włożonego kapitału - a szczególnie przy takim niskim FF), a to co się dzieje to nic innego jak skok na kurs jaki nam dziś nawet się nie śni (i zapewnen z extra emisją)…w okolicach dzisiejszego kursu PZU, może więcej (i to na początek). Więc niech płacą 10 i niech robią co chcą.

Pozdro,
W83

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
GIGROUP -3,32% 1,45 2022-07-01 10:32:56