Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,20 zł , zmiana od tamtej pory: 206,25%

Walka z koronawirusem: Grupa AB przekazała sprzęt elektroniczny

Zgłoś do moderatora
Dolnośląska spółka AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, wspiera walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. W odpowiedzi na zgłaszane przez lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu pilne potrzeby Grupa AB przekazała tej placówce sprzęt elektroniczny – laptopy Lenovo i smartfony Motorola.

- Nie mamy niestety w magazynie sprzętu medycznego, ale lekarzom - będącym na pierwszej linii - brakuje komputerów do pracy, a pacjenci leczeni w pełnej izolacji nie mają innej możliwości kontaktu z bliskimi niż zdalna – starsze osoby nie posiadają przy tym często własnych urządzeń – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

- Apelujemy tym samym do innych odpowiedzialnych przedsiębiorców, aby włączyli się we wspieranie walki z koronawirusem nawet w sytuacji, gdy nie posiadają na stanie maseczek, kombinezonów czy rękawiczek. Potrzeby są szerokie, a najgorsze dopiero nadejdzie. Nasze doświadczenia z walki o wały na Odrze pokazują, że my wrocławianie, Polacy, potrafimy razem zdziałać cuda i dokonać wielkich rzeczy  – dodaje Prezes AB S.A.

Spółka jest w ciągłym kontakcie ze szpitalem im. J. Gromkowskiego, w którym zaczęło brakować wody do picia w poręcznych butelkach o pojemności 500 ml. Spółka AB właśnie ją kupuje i w najbliższych dniach przekaże do placówki. Darowizna sprzętu elektronicznego dotyczy 20 laptopów Lenovo ThinkPad E590 oraz 20 smartfonów Motorola Moto G7 Play. W pomocy tej uczestniczyli również producenci urządzeń – firmy Lenovo oraz Motorola.

link 
  • Walka z koronawirusem: Grupa AB przekazała sprzęt elektroniczny Autor: leila1

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ABPL 1,53% 46,55 2022-06-27 17:00:00