Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

W Sewastopolu eksplozje , rosji też nie mijają

Zgłoś do moderatora
ciężko kacapom żyć lekko
skończyła się sielanka w całej rosji , teraz jak raki "oczy w koło obserwują niebo"

17 września Siły Obronne Ukrainy wyzwoliły Kliszczyjówkę , położoną w kierunku Bachmuta w obwodzie donieckim.
Kliszczejewka została okupowana przez 80 oddzielnych brygad desantowo-szturmowych, 5 oddzielnych brygad szturmowych i Zjednoczoną Brygadę Szturmową Policji Narodowej Ukrainy „Lut”.

W tymczasowo okupowanym Sewastopolu na Krymie wieczorem 17 września miejscowi poinformowali, że słyszeli eksplozje w rejonie Przylądka Fiolent .
Eksplozje w Sewastopolu były wspólną operacją specjalną Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy. 
Kanał Telegramu „Krymski Wiatr” sugeruje, że do wybuchów doszło w pobliżu części wywiadu radiotechnicznego lub części obrony powietrznej armii rosyjskiej.

W Orle w Rosji zestrzelony dron spadł na skład ropy: wybuchł pożar
około godziny 03:50 czasu moskiewskiego dron spadł „na obiekt niemieszkalny na terenie Okręgu Kolejowego”. Gubernator dodał, że miejsce katastrofy zostało otoczone.
https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249824_photo_2022-07-26_02-46-46_new_960x380_0.webp

Kanada przekaże ponad 24 mln dolarów na fundusz zakupu pomocy wojskowej dla Ukrainy
Kanadyjski minister obrony Bill Blair ogłosił w niedzielę wkład w wysokości 33 mln dolarów kanadyjskich (24,38 mln dolarów) na rzecz Międzynarodowego Funduszu na rzecz Ukrainy, inicjatywy kierowanej przez Brytyjczyków, mającej na celu zapewnienie pomocy wojskowej dla Kijowa.
O tym informuje „European Truth”.
Wkład Kanady będzie przeznaczony na zakup dla Ukrainy „setek rakiet przeciwlotniczych krótkiego i średniego zasięgu oraz związanych z nimi systemów niezbędnych do ochrony krytycznie ważnej infrastruktury narodowej Ukrainy”.
Środki zostaną przeznaczone z nowego finansowania pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 500 mln dolarów kanadyjskich , ogłoszonego przez premiera Kanady Justina Trudeau podczas jego czerwcowej wizyty w Kijowie.

  • W Sewastopolu eksplozje , rosji też nie mijają Autor: ~anty