Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,08 zł , zmiana od tamtej pory: -75,62%

W Niemczech też najpierw szło opornie

Zgłoś do moderatora
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/304139812-Niemcy-Miliardowy-interes-z-medyczna-marihuana.html

Tekst powstał parę miesięcy po tym, jak teoretycznie marihuana już była w aptekach, a piszą raczej w czasie przyszłym. Czyli też trzeba było czasu. Ale jedno się sprawdziło - pisali o Kanadyjczykach i Kanadyjczycy przyszli. I to obie największe firmy - Canopy i Aurora.

A my czekamy na publikację rozporządzenia. A zanim wnioski importowe zostaną rozpatrzone, zanim produkty dopuszczone do obrotu na naszym rynku to ho-ho.
Jak ktoś liczy, że oni zaczną tę marihuanę sprzedawać za miesiąc czy trzy - to niech zapomni. Nikt pewnie w Polsce nie zacznie tego sprzedawać wcześniej niż w połowie przyszłego roku.
Ale wieści o przygotowaniach do tej sprzedaży, infa o kontraktach, czy wejściu jakiegoś inwestora z branży - takie rzeczy - po publikacji rozporządzenia -mogą się pojawić każdego dnia.

Poza tym takie Deutsche Cannabis zanotowało niewiarygodny rajd - 850 proc. w trzy dni w styczniu tego roku, po decyzji Bundestagu w sprawie recept, a nie dlatego, że jakoś zaczęli cos więcej sprzedawać. Czyli tu sprawy prawne mają kapitalne znaczenie. A my dopiero po publikacji rozporządzenia będziemy mogli powiedzieć, że ten biznes jest w Polsce legalny.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37