Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,10 zł , zmiana od tamtej pory: -19,69%

W 2022 r skończy się węgiel w złożu Jóźwin i Drzewce zostaną Tomisławice

Zgłoś do moderatora
Już teraz ZEPAK jako powód przestoju bloków w swoich elektrowniach często jako powód wymienia Ograniczone dostawy paliwa
Co widać w linku
https://zepak.com.pl/pl/remit/ubytki-mocy/szczegoly.html?id=2970891

Zasoby węgla brunatnego dostępne w odkrywkach GK ZEPAK ulegają wyczerpaniu w efekcie eksploatacji złóż. W przyszłym roku skończą się zasoby węgla w odkrywkach Jóźwin i Drzewce. Ostatnią odkrywką eksploatowaną przez konińską kopalnię będzie złoże Tomisławice .Na jak długo wystarczą jej zasoby przy braku Ościsłowa.

Spółki górnicze GK ZEPAK 30 września zatrudniały 1,9 tys. osób.Szykują się duże zwolnienia Jakie będą ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe grupy ???
Pracownicy grupy wciąż jednak nie mają zagwarantowanego dostępu do środków finansowych z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który ma być narzędziem finansowania transformacji polskich regionów górniczych. Z tego powodu władze GK ZEPAK, wyprzedzając nieuchronną restrukturyzację w spółkach górniczych, postanowiły uruchomić i sfinansować ze środków własnych pilotażowy program wsparcia pracowników GK ZEPAK w znalezieniu nowego zatrudnienia. Programem tym w fazie pilotażu zostanie objętych do stu pracowników.Spółki wchodzące w skład GK ZEPAK - Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo - podpisały właśnie umowę o współpracy z renomowanym dostawcą usług doradztwa zawodowego i outplacement, spółką Jobs First. Celem umowy jest wsparcie pracowników spółek górniczych GK ZEPAK, którzy będą kończyć pracę w efekcie zakończenia wydobycia w odkrywkach Drzewce i Jóźwin

Czytaj więcej https://zielona.interia.pl/aktualnosci/news-grupa-zepak-pomagamy-odchodzacym-z-pracy-w-gornictwie,nId,5579398

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK 4,64% 15,34 2022-05-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.