Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  60,48 zł , zmiana od tamtej pory: -19,15%

UWAGA CENY WĘGLA MOCNO W DÓŁ TO KONIEC UCIEKAĆ !!!

Zgłoś do moderatora
Oczywiście żart z tym uciekać hehe :) Spada cena i niech sobie spada, ma sporo przestrzeni do spadków a JSW i tak sporo będzie zarabiać. poniżej przybliżone bardzo wyliczenia.

Żebyście nie dali się przestraszyć i nie sprzedali akcji jak wam trolle powypisują, że poniżej 300 $ to już śmieć i zaraz po 30 zł bedzie akcja :D

  • Przy cenie kontraktu 200 $ jsw ma zysk rocznie przy 10 mln ton i 50 $ zysku na tonie ok 0,5 mld $ zysku co daje na tą chwile 2,2 mld zł zysku .
  • Przy cenie kontraktu 250 $ jsw ma zysk rocznie przy 10 mln ton i 100 $ zysku na tonie ok 1 mld $ zysku co daje na tą chwile 4,4 mld zł zysku .
  • Przy cenie kontraktu 300 $ jsw ma zysk rocznie przy 10 mln ton i 150 $ zysku na tonie ok 1,5 mld $ zysku co daje na tą chwile 6,6 mld zł zysku
  • Przy cenie kontraktu 350 $ jsw ma zysk rocznie przy 10 mln ton i 200 $ zysku na tonie ok 2 mld $ zysku co daje na tą chwile ,8,8 mld zł zysku  

Powyżej sobie sami podstawcie. W tym roku będzie skrajny najwyższy punkt. w przyszłym jeśli będzie cena kontraktu 250 $ to będzie świetnia. Ale raczej będzie dużo dużo wyższa z tego względu, że jest embargo na węgiel .... zatem ... jeśli najgorszy smieć węglowy do spalania kosztuje w ara 350 $ to węgiel o najlepszych parametrach koksujący nie będzie kosztował przecież mniej..

przyjąłem do wyliczeń koszt w jsw na poziomie 150 $ co jest mocno zawyżonym kosztem z wszystkimi dodatkami premiami itd żeby mieć bezpieczny margines błędu.

pozdrawiam trzeźwo myślących i umiejących liczyc.

cena dolara 4,4 zł . można przyjąć sobie 4 zł bedzie latwiej liczyć.
Wyliczenia robie dla siebie, proszę się nie kierować w momencie zakupu/ sprzedaży.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -3,24% 48,90 2022-08-17 10:04:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.