Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  51,80 zł , zmiana od tamtej pory: 1,35%

Utrata Port Taman - aktualna sytuacja...

Zgłoś do moderatora
Rok 2011 - Kernel z partnerem kupił udziały w głębokowodnym terminalu w porcie Taman za 265 mln USD

Kernel Holding wraz ze spółką zależną Glencore International plc kupił od grupy EFKO 100 proc. udziałów w głębokowodnym terminalu do eksportu zboża w rosyjskim porcie Taman - poinformował Kernel w komunikacie.
Wartość transakcji to 265 milionów USD, co zostało sfinansowane z kapitału własnego oraz długu.
/Taman to jeden z największych głębokowodnych terminali eksportu zboża w rosyjskiej części wybrzeża Morza Czarnego, w pobliżu głównego regionu produkcji zboża na południu Rosji. Zakupiony terminal do eksportu zboża posiada pojemność przeładunkową w wysokości 3 milionów megaton rocznie i będzie stanowił platformę działalności Kernela w zakresie eksportu zboża z Rosji/.

Kto jest na bieząco, kto wie w jakiej wysokości poszły odpisy ?
/...czy wszystko jeszcze przed nami...?/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KERNEL -3,31% 52,50 2021-03-08 17:01:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.