Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,68 zł , zmiana od tamtej pory: -20,50%

US FDA okays arthritis drug for treatment of Covid-19

Zgłoś do moderatora
Washington: The US Food and Drug Administration (FDA) has issued an emergency use authorisation (EUA) for the drug Actemra (tocilizumab) -- used for arthritis -- for the treatment of hospitalised patients with Covid-19.

Clinical trials showed that administering Actemra to hospitalised Covid-19, in addition to routine care which included corticosteroid therapy, reduced the risk of death as well as decreased the amount of time patients remained hospitalised.

https://health.economictimes.indiatimes.com/news/industry/us-fda-okays-arthritis-drug-for-treatment-of-covid-19/83869506

Przeprowadzone przez Grupę Kapitałową Emitenta w latach ubiegłych, badania kliniczne fazy II w Kanadzie w dyslipidemii, wykazały, że 1-MNA obniżał istotnie statystycznie poziom TNF-alpha. Publikacje naukowe wskazują również, iż obecnie stosowane leki (m.in. tocilizumab, kortykosteroidy remdesivir, hydroksychlorochina, leki przeciwzakrzepowe) nie mają znaczącego wpływu na poziom (redukcję) TNF-alpha. W ocenie Emitenta 1-MNA może być skuteczną terapią w leczeniu pacjentów z COVID-19, ponieważ jego zastosowanie obniża poziom TNF-alpha, a w nawiązaniu do opublikowanych badań może zmniejszać ryzyko ciężkiego przebiegu choroby oraz ryzyko zgonu u pacjentów z koronawirusem

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 3,92% 10,08 2021-09-27 16:46:30
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.