Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,30 zł , zmiana od tamtej pory: -71,33%

Ujemny kapitał własny oznacza zagrożenie dla kontynuacji działalności.

Zgłoś do moderatora
Ujemny kapitał własny znacznie zmniejsza szansę na pozyskanie finansowania, tak samo zresztą jak niski kapitał podstawowy. Stanowi to poważne zagrożenie dla kontynuacji działalności przedsiębiorstwa. Dlatego już w okresie „ubywania” wartości kapitału kierownictwo spółki powinno wprowadzić środki zaradcze. Najczęściej stosowanym (a w zasadzie jedynym możliwym) rozwiązaniem jest podwyższenie kapitału podstawowego, tj. uzyskanie dodatkowego dofinansowania od właścicieli. Wymaga to oczywiście przedstawienia wiarygodnych prognoz realizacji działań przynoszących zysk.

https://ksiegowosc.infor.pl/porady-prawne/37902,Kiedy-kapital-wlasny-jest-ujemny.html

Pora duczyc sie nabite przez manipulatorow leszcze. Oj bedzie bolec.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GEOTERM 8,00% 3,24 2020-11-23 15:00:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.