Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  32,70 zł , zmiana od tamtej pory: -36,45%

UE wykłada kasę

Zgłoś do moderatora
Unia Europejska wykłada pieniądze na testy dla nowych wariantów, wspieranie sekwencjonowania genomu w państwach członkowskich (75 mln EUR) oraz przyspieszenie badań i wymiany danych na temat wariantów COViD-19 (150 mln EUR). 

Dodatkowo uruchomiona zostanie sieć badań klinicznych w zakresie COVID-19, tzw. VACCELERATE. Projekt ten obejmuje 26 partnerów z 16 państw członkowskich (AT, BE, CY, DE, DK, EL, ES, FR, IE, IT, LT, NL, PL, PT, SE, SK) i 5 krajach stowarzyszonych (CH, IL, NO, RS, TR), która będzie wymieniać dane i obejmie stopniowo również dzieci i młodych dorosłych jako uczestników badań klinicznych.

(Źródło: link)

Połączmy fakty:

-UE zaczyna rozumieć, że nowe mutacje są problemem, więc sypie kasą na badania nowych mutacji
-diagnostyka, czyli największa w Polsce sieć laboratoriów w Polsce, zwiększa zaangażowanie w gx1 po informacji, że ma powstać sieć badań klinicznych w zakresie nowych mutacji covid-19
-rana nadzorcza kupuje akcje

Wszystko układa się w piękną całość, najbliższe dni (może tygodnie) będą bardzo ciekawe. Podkreślam słowo najbliższe, ponieważ zgodnie z podanym źródłem: „Ważne jest rozpoczęcie działań już teraz, ponieważ nowe warianty wciąż się pojawiają…”

Uważam, że obecnie nie ma na polskiej giełdzie spółki z większym potencjałem, niż gx1, jeśli chodzi o „wstrzelenie się” w plany UE związane z pandemią koronawirusa. 

I jeśli ktoś powie, że „PRZECIEŻ TOROX SPRZEDAJE, COŚ MUSI WIEDZIEĆ!!!”, to grzecznie przypomnę, że w maju ubiegłego roku Systexan sprzedał ponad 22 mln akcji (prawie 20%) XTB w ABB po 6 zł. Tego samego roku w lipcu kurs latał po 28 zł. Nie wiemy co się dzieje dokładnie w środku danego funduszu, nie wiemy jakie mają limity, założenia i wewnętrzne problemy. Najważniejsze, że akcje poszły w ręce Diagnostyki i władz gx1. 

Pozdro kochani, widzimy się wyżej :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
GENXONE 3,87% 20,78 2022-01-26 17:00:00