Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,50 zł , zmiana od tamtej pory: 6,95%

Udar mózgu może być powikłaniem cukrzycy typu 2

Zgłoś do moderatora
Wśród czynników predysponujących do wystąpienia udaru mózgu mamy takie, na które nie mamy wpływu jak: wiek, płeć męska, uwarunkowania genetyczne, jak i czynniki modyfikowalne, do których oprócz tych związanych ze stylem życia (dietą, aktywnością fizyczną, stosowaniem używek) należą także choroby zwiększające ryzyko wystąpienia udaru.
Wśród nich są m.in. choroby serca, w tym migotanie przedsionków, świeżo przebyty zawał serca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia gospodarki lipidowej oraz cukrzyca.
Cukrzyca uszkadza śródbłonek naczyń, co prowadzi do rozwoju miażdżycy i powoduje tworzenie się skrzeplin, które zamykają naczynia mózgowe. Dochodzi wtedy do tzw. udaru kardiogennego. Najczęściej dotyczy to przypadków migotania przedsionków, które predysponują do wytwarzania się skrzeplin w sercu” – tłumaczy dr n.med. Elżbieta Zinka z Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego Koszalinie.

https://drawskopomorskie.naszemiasto.pl/udar-mozgu-moze-byc-powiklaniem-cukrzycy-typu-2/ar/c14-8319634

1-MNA czyżby kolejne wskazanie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 3,04% 10,16 2021-10-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.