Forum Giełda +Dodaj wątek

Tymczasem nastroje na rynku kakao są zupełnie inne. Wczoraj notowania ka

Zgłoś do moderatora
Tymczasem nastroje na rynku kakao są zupełnie inne. Wczoraj notowania kakao wzrosły o niemal procent, docierając do najwyższego poziomu od dwóch lat. Drożejące kakao to efekt obaw o podaż tego surowca. Wczoraj International Cocoa Organization (ICCO) podała w raporcie, że w sezonie zakończonym 30 września globalny popyt na kakao przewyższył podaż o 160 tysięcy ton. Jest to znacznie większa luka niż wcześniej szacowano (52 tysiące ton).

Co więcej, na rynku oczekuje się deficytu kakao także w bieżącym sezonie, który rozpoczął się 1 października. Jak podaje firma analityczna KnowledgeCharts, tegoroczny popyt ma przekroczyć podaż o 162 tysiące ton. Wciąż największym zmartwieniem na rynku kakao są susze w zachodniej Afryce - regionie o kluczowym znaczeniu dla produkcji kakao. Ponadto, zwiększają się obawy o jakość upraw w Indonezji, której z kolei zagrażają obfite deszcze. Presja na wzrost cen kakao może więc utrzymać się na rynku przez dłuższy czas.

(Paweł Grubiak - Superfund TFI)
  • Tymczasem nastroje na rynku kakao są zupełnie inne. Wczoraj notowania ka Autor: ~ads

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW -3,16% 1,84 2021-01-26 09:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.