Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,00 zł , zmiana od tamtej pory: 41,08%

Tusk próbuje dezawuować skandaliczne doniesienia o korupcji i lobbingu

Zgłoś do moderatora
to już wiadomo jak i dlaczego torpol niedostaje nowych kontraktów.
Bo ryży przekupił tsue aby nakłada ło kary na Polskę i blokowali KPO

Jeżeli prawdą jest to, że dochodziło do takich spotkań na których politycy EPL-u spotykali się z sędziami TSUE i tam dochodziło do różnych ustaleń, to nie mam wątpliwości, że jest to skandal - powiedział socjolog dr Andrzej Anusz, odnosząc się do słów Donalda Tuska, który próbował zdezawuować doniesienia dziennika Liberation na temat skandalicznych spotkań najważniejszych osób w Unii Europejskiej.
Lewicowy dziennik w serii artykułów napisał o handlu wpływami i innych nieuczciwych praktykach, których mieli dopuszczać się sędziowie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), urzędnicy Komisji Europejskiej (KE) oraz politycy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Z ustaleń dziennikarza śledczego wynika, że w latach 2010–2018 unijni politycy uczestniczyli w spotkaniach, które były nielegalnie finansowane z publicznych funduszy. 
Myślę, że dowiemy się więcej o tej sprawie i będą dalsze publikacje. Rozumiem, że wypowiedź Donalda Tuska ma dezawuować te doniesienia i  zakłada on, że nie będzie dalszych informacji, pogłębiających tę sprawę 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
TORPOL -2,65% 18,34 2022-07-05 17:00:00