Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,10 zł , zmiana od tamtej pory: -54,97%

tu już x4 nie zrobicie, a na VINDEXUSIE to realne

Zgłoś do moderatora
dzisiaj Vindexus pokazał raport, zysk za 3 kwartały 2021 roku = 23 miliony PLN
kapitalizacja = 90 milionów

c/z = 3,8
forward c/z ~ 2,9

Środki pieniężne 61m zł (od grudnia wzrost o 31m zł, wiec nie ma tu mowy o wpływie przeszacowań / kreatywnej księgowości jak kilka osób kiedys się obawiało).

Wycena netto to 29 mln zł. Zysk po 3 kwartałach = 23mln zł. Wiec jak założysz że nawet nic nie wygenerują (a realnie zarobią dodatkowe 5-7m zł), to wycena = 1.26 C/Z

Takiej spółki nawet na GPW nie ma. Wartość księgowa na akcje = 18 zł. Kruk wyceniany jest na 2.5x wartość księgowa, co implikuje cene za akcje Vindexus = 45 zł.

przed nami kolejne rekordowe kwartały, spółka płaci dywidendy, jest w trendzie wzrostowym i jeszcze nie zostało dostrzeżona przez szeroki rynek

Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
COLUMBUS 2,80% 7,70 2022-05-26 16:49:00