Forum Giełda +Dodaj wątek

Trzy konsorcja złożyły oferty na ŚKUP, najtańszą Asseco Poland z BRE

Zgłoś do moderatora
Trzy konsorcja złożyły oferty na ŚKUP, najtańszą Asseco Poland z BRE
PAP - Biznes
22 Wrz 2011, 13:36


22.09. Warszawa (PAP) - Trzy konsorcja złożyły oferty na dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu "Śląska Karta Usług Publicznych". Najtańsza oferta, o wartości 189,6 mln zł, została złożona przez konsorcjum Asseco Poland i BRE Bank - poinformował zamawiający na swojej stronie internetowej.

Pozostałe dwie oferty złożone zostały przez konsorcja: Comarch, ATM Systemy Informatyczne, mPay i Getin Noble Bank (wartość brutto 276,6 mln zł) oraz Qumak-Sekom, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Bank Gospodarstwa Krajowego (wartość brutto 209,7 mln zł).

"Bezpośrednio przed otwarciem ofert podano kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 196.800.000 złotych (brutto)" - napisano w komunikacie.

Przetarg ma Śląską Kartę Usług Publicznych ogłosił na początku lipca Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP)

Projekt ma na celu wdrożenie informatycznego systemu ułatwiającego realizację usług publicznych drogą elektroniczną oraz wspomagającego zarządzanie administracją publiczną. Główną ideą przedsięwzięcia jest zbudowanie zintegrowanego systemu pobierania i rozliczania płatności bezgotówkowych za usługi świadczone przez instytucje samorządowe wraz z systemem informacji, pozwalającym na pozyskiwanie danych o popycie na poszczególne usługi oraz relacjach między nimi zachodzących.

Śląska Karta Usług Publicznych, jako elektroniczny instrument płatniczy, ma pozwalać na dokonywanie elektronicznych płatności za usługi publiczne. Karta będzie służyć jako identyfikator mieszkańca, w zakresie zgodnym z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Będzie używana również w roli nośnika certyfikatu podpisu elektronicznego. Integralną częścią projektu będzie Portal Klienta - elektroniczna platforma udostępniająca i integrująca usługi publiczne świadczone drogą online. Integracja usług publicznych polegać będzie na możliwości płacenia jedną kartą za usługi we wszystkich instytucjach zaangażowanych w projekt oraz stosowaniu taryf zintegrowanych (np. Park & Ride), jak również na umożliwieniu użytkownikowi systemu skorzystania z oferty instytucji akceptujących kartę ŚKUP z poziomu Portalu Klienta, bez konieczności wielokrotnego logowania się na różnych stronach internetowych instytucji uczestniczących w projekcie.

Liderem projektu ŚKUP jest KZK GOP, a partnerami jest 19 gmin członkowskich związku (Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Katowice, Knurów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Wojkowice, Zabrze) oraz Tychy i Jaworzno.

Czas realizacji zamówienia to 81 miesięcy od dnia jego udzielenia.

KZK GOP już raz ogłaszał przetarg na ŚKUP. W maju jako najkorzystniejsza w tym postępowaniu została wybrana oferta konsorcjum w składzie Qumak-Sekom, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i BRE Bank o wartości 160,6 mln zł. Poza konsorcjum Qumaka-Sekom ofertę w tym przetargu złożył Comarch w konsorcjum ze SkyCash Poland. Jej wartość wynosiła 484 mln zł brutto.

Comarch złożył do KIO odwołanie na decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty. KIO 7 czerwca uwzględniła odwołanie złożone przez Comarch. Po wyroku KIO zamawiający mógł unieważnić przetarg lub zaskarżyć decyzję KIO do sądu. Zdecydował się unieważnić postępowanie. (PAP)

pr/ ana/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ASSECOPOL -0,08% 66,50 2020-02-21 17:00:00