Forum Giełda +Dodaj wątek

Trwa Ogólnopolskie Badanie Inwestorów - OBI 2019

Zgłoś do moderatora
Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Bankier.pl jest partnerem medialnym badania.

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest największym badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego, a także poznanie jego sposobu działania na rynku. W tym roku polscy inwestorzy już po raz siedemnasty są pytani o to, jak inwestują, skąd czerpią wiedzę i jak mocno angażują się w życie spółek ze swojego portfela etc.

Na podstawie zebranych danych będzie można określić profil demograficzny przeciętnego inwestora (wiek, miejsce zamieszkania czy płeć), jeszcze ważniejsze będzie jednak możliwość zbadania preferencji oraz opinii na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

Przejdź do badania  

Wypełnienie tegorocznej ankiety nie zajmie więcej niż 15 minut. Ankieta jest anonimowa, jednak wśród osób, które zdecydują się pozostawić swój adres e-mail, zostaną rozlosowane nagrody: iPad oraz sto książek o tematyce giełdowej. Więcej na temat OBI można przeczytać w tym artykule.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.