Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,30 zł , zmiana od tamtej pory: 173,91%

Troszkę edukacji, bo strach się bać, jak czytam

Zgłoś do moderatora
Większość pewnie to wie, ale akcje IPF (Providenta) na GPW to te same akcje co w UK. Są one więc notowane na obu giełdach, czyli mamy do czynienie z tak zwanym duallistingiem. Jest możliwość zakupu akcji w UK i ich sprzedaży w Polsce. Ten tak zwany fundusz 2000 kupuje być może w UK i żeni je zaraz potem w Polsce po 10 groszy drożej, przeliczająć po kursie GBP. Także w każdej chwili w każdym kierunku zarabiają na różnicach kursowych, bo kurs Providenta w Posce zawsze jest przynajmniej 3% droższy niż kurs w UK. Jest możliwość kupna akcji na jednej giełdzie i ich sprzedaży na drugiej. W UK się covid ostatnio zesrau, mówią znowu o lockdownie i tam inwestory postrzegają pewnie, że cały świat tak ma więc sprzedają. Polska jest tu tylko tłem. Giełda brytyjska ustala kurs. Pbrót TYCH SAMYCH akcji jest tam kilkakrotnie większy niż w Polsce. Także jak Brytole uwierzą w spółkę, to pójdzie w górę i w Polsce. Nie wiem, czy traktować to poważnie, czy rzeczywiście jak tam było po 30 pensów to ludzie tu kupowali po 4 zł, bo to byłby jakiś kompletny debilizm i brak edukacji. Tu gra się toczy o rolowanie obligacji zapadających w kwietniu 2021 i wg raportu planują to zrobić w tym miesiącu. Także genialne inwestory, przynajmniej niektóre, nie macie akcji Providenta Polska, tylko firmy International Persional Finance z UK, która prowadzi chwilówki w wielu krajach i na trzech kontynentach. Te 99%, która to wszystko oczywiste wiedziała, przepraszam, za epistołe, ale reszta jest żałosna.

Poczytajcie sobie, 1 procencie głupoli, może, w czym siedzicie, Resztę przepraszam:
https://www.ipfin.co.uk/en/index.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PROVIDENT 7,69% 6,30 2022-02-21 16:42:38