Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,94 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Troll włożył kij w mrowisko.

Pewien troll najpierw sobie z góry patrząc na zamęt na forum anielsko-beznamiętnie skomentował na zimno zamieszanie na forum, a następnie włożył kij w mrowisko. Pewnie żeby znów popatrzeć jak ludzie sobie znów do gardeł zaczną rzucać.

Nieźle gramatycznie wykombinował neologizm, WYDEMATERIALIZOWANIE to zniesienie dematerializacji akcji.

"ZNIESIENIE DEMATERIALIZACJI.
Realizacja transakcji public to private, czyli powrotu spółki notowanej na giełdzie na rynek prywatny to skomplikowany wieloetapowy proces. 
Wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego może być wynikiem jej połączenia z innym podmiotem lub przejęcia przez inną spółkę. Transakcje public to private realizowane są także w sytuacji, gdy zarząd spółki uznaje, iż na rynku publicznym pozyskany został kapitał wystarczający do sfinansowania celów rozwojowych przedsiębiorstwa, a dalsza obecność na giełdzie ogranicza możliwości jej dalszego rozwoju rynkowego.
W rezultacie zniesienia dematerializacji akcje spółki przestają być notowane na giełdzie, uchylony zostaje status spółki publicznej, a wraz z nim konieczność wypełniania obowiązków informacyjnych. Pozwala to większościowym akcjonariuszom realizować swoją wizję rozwoju firmy bez konieczności informowania o tym mniejszościowych posiadaczy akcji. Spółka nie jest także w takiej sytuacji zobowiązania do publikowania sprawozdań finansowych.
Zniesienia dematerializacji akcji obejmuje następujące etapy:
•Wezwanie do zapisywania na sprzedaż akcji przez pozostałych akcjonariuszy
•Wniosek o zwołanie WZA i wprowadzenie do porządku obrad uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji
•Zwołanie WZA przez zarząd
•Podjęcie uchwały o zniesieniu dematerializacji przez WZA
•Wniosek do KNF o zgodę na zniesienie dematerializacji akcji
•Pozytywna decyzja ze strony KNF
•Zniesienie dematerializacji akcji w terminie wskazanym przez KNF"

Wszystko idealnie pasuje do sytuacji Petrola z jednym wyjątkiem.
Petrol straciłby prawo do wejścia na GPW, a w związku z LSE to nie wiem czy istnieje obowiązkowa dematerializacja połączona z ochroną akcjonariuszy (czy też samoistne prawo takiej ochrony) w prawodawstwie W.Brytanii. Mówię o prawie do ochrony przed przymusowym wykupem akcji.

Nie muszę dodawać że żadne 16% nie wystarczy żeby się sprzeciwić, ale nie jestem pewny czy głosowanie ma być właśnie w taki sposób (większościowe), czy musi być zgoda 100% akcjonariuszy, i czy zarząd (który to ogłasza) też ustala w taki sposób.

Jeśli spółka miałaby "przymusowo wykupić" akcje od akcjonariuszy mniejsz., to ja naprawdę nie wiem dlaczego, bo akcjonariusze mniejsz ani nie mogą w niczym przeszkodzić grubym z tą ilością akcji, ani finansowo ich akcje nie do końca są atrakcyjne dla wykupujących, bo i tak MAJĄ SWOJE.

Jak już wyżej napisałem nie wiem czy akcjonariusze/członkowie Zarządu mniejsz są całkowicie bezbronni przed "wydematerializowaniem" i mogą się bronić głosowaniem (100%?). 

A nade wszystko ZALECAM SPOKÓJ i analizy na zimno.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.