Forum Giełda +Dodaj wątek

To już kolejny dzień solidnych wzrostów kursu cukierniczej spółki. Czy j

Zgłoś do moderatora
To już kolejny dzień solidnych wzrostów kursu cukierniczej spółki. Czy jest jeszcze przestrzeń do zwyżki?

O prawie 6 proc. do 9,5 zł drożeją dziś akcje Otmuchowa. Zwyżce towarzyszy spory – jak na tę spółkę - obrót. Również w trakcie poprzednich sesji akcje cukierniczej firmy cieszyły się dużym wzięciem inwestorów. To skutek rekomendacji, które w ubiegłym tygodniu trafiły na rynek.
Millennium DM podniósł zalecenie dla Otmuchowa do „kupuj" z „akumuluj", a cenę docelową dla akcji do 12,73 zł z 11,5 zł. Eksperci spodziewają się, że obserwowana w I kwartale poprawa wyników będzie kontynuowana również w przyszłości. Podobnego zdania są analitycy DM PKO BP, który podtrzymali rekomendację „kupuj", a cenę dla akcji podnieśli do 12,26 z 11,33 zł. Szacują, że w tym roku skonsolidowany zysk netto Otmuchowa wzrośnie do 10 mln z 4 mln zł w 2013 r. Z kolei zysk operacyjny grupy może pójść w górę do 16 mln zł z 6 mln zł. Z kolei w 2015 r. zysk netto może sięgnąć 11 mln zł, co implikowałoby wskaźnik C/Z poniżej 10.
- Strategia Otmuchowa w kolejnych latach będzie polegać na budowaniu dwóch nóg biznesowych czyli wypromowaniu marki Odra jako silnego brandu lokalnego oraz dalszej obecności na rynku marek własnych – podkreślają w raporcie analitycy. Zwracają uwagę, że docelowa struktura przychodów miałaby po połowie pochodzić ze sprzedaży marek własnych oraz produktów markowych pod znakiem Odra. - Tak zdefiniowana strategia działania ma na celu efektywne konkurowanie na coraz bardziej wymagającym i dojrzewającym rynku słodyczy – czytamy w raporcie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW -4,14% 3,24 2021-07-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.