Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,25 zł , zmiana od tamtej pory: -6,42%

To jaka będzie podwyzka skoro dzisiaj prąd powyżej 1000 PLN za MWh ?

Zgłoś do moderatora
Prąd dla gospodarstw domowych w taryfie G11 to około 300 PLN / MWh więc o jakie podwyżki wystąpią spółki energetyczne ?
Kalkulacje będą zakładały cenę do uprawnień CO2 na poziomie 80-100 EUR więc cena nie będzie niższa niż 550 PLN za MWh a nie jest 40% jak opowiada sisinowa banda tylko ponad 80%.
Oczywiście taki przekaz nie może trafić do suwerena więc podwyżka o 80% minus obniżka VAT na 3 miesiące da radosną, świąteczną informację, że całkowita cena prądu dla gospodarstw domowych od 2022 roku wzrośnie jedynie o 20%. Propaganda oczywiście nie poda, że za 3 miesiące rachunki wzrosną o kolejne 18% bo w tym czasie może wydarzyć się tyle dobrych rzeczy, że suweren zapomni. W końcu rusza Polski Ład więc większości wzrośnie pensja o 100-200 PLN miesięcznie więc na droższy prąd nikt narzekać nie będzie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 1,60% 7,72 2022-01-25 17:04:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.