Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,20 zł , zmiana od tamtej pory: -47,14%

Tlenek azotu leczy COVID-19!

Zgłoś do moderatora
Niedokrwienie tkanek to częste i niebezpieczne powikłanie u chorych z COVID-19. Podawany w tej sytuacji tlenek azotu (NO) nie tylko jednak rozszerza oskrzela i naczynia krwionośne, ale też w bezpośredni sposób niszczy wirusa SARS-CoV-2! To jedyny środek o takim działaniu, a na dodatek niedrogi, dostępny dla chorych i całkowicie bezpieczny!

link

1-MNA powoduje również zwiększone wydzielanie NO w hodowli komórek ludzkiego śródbłonka stymulowanej agonistami endotelialnej syntazy tlenku azotu (acetylocholina lub jonofor wapnia A23187) (Rysunek B).
Rysunek B. Wpływ stężenia 1-MNA (A) i czasu inkubacji z 1-MNA (B) na pik uwalnianego z hodowli komórek ludzkiego śródbłonka tlenku azotu (NO) w odpowiedzi na 1 µmol/l jonoforu wapnia (CaI) lub 1 µmol/l acetylocholiny. Komórki inkubowano przez 30 minut z różnymi stężeniami 1-MNA (A) lub ze stałym stężeniem 1-MNA (10 µmol/l) przez różny czas, następnie stosowano agonistów eNOS (Domagala i wsp., 2012 – Literatura  >>).
link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -0,34% 5,92 2022-07-06 09:17:40