Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  48,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,00%

Teraz Vabun Wchodzi w OZE info z Teraz czytać !

Zgłoś do moderatora
Yellow Boson SA tu strona www: https://www.yellowboson.com/pl/
>
> VABUN SA (7/2021) Podpisanie listu intencyjnego w sprawie połączenia Vabun z Yellow Boson
> 21:36 25/02/2021 Profil: VABUN Raport bieżący 7/2021
>
> Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
> Zarząd Vabun S.A. z siedzibą w Lublinie (dalej: Vabun) informuje, iż w dniu dzisiejszym zawarł z Yellow Boson S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej: Yellow Boson) list intencyjny (dalej: List Intencyjny), na podstawie którego Strony postanawiają podjąć negocjacje w sprawie połączenia Vabun z Yellow Boson (zwane dalej łącznie: Strony lub Spółki). Planowany sposób połączenia to połączenie przez przejęcie zgodnie z art. 492 §1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. przez przeniesienie całego majątku Yellow Boson (spółka przejmowana) na Vabun (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Yellow Boson akcji Vabun. Powstała po połączeniu spółka będzie działać pod nową firmą, ustaloną przez Strony w porozumieniu w sprawie podstawowych warunków transakcji (dalej: Term Sheet ). Połączenie Spółek nastąpi po ustaleniu parytetu wymiany akcji i pod warunkiem wyrażenia zgody przez Walne Zgromadzenie Vabun oraz Walne Zgromadzenie Yellow Boson.
>
> Podstawą podjętej decyzji o przygotowaniu procesu połączenia jest przekonanie Zarządów Spółek, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Nowy podmiot wykorzysta efekty synergii wynikające między innymi z wykorzystania i wzajemnego uzupełnienia potencjału Spółek, optymalizacji i zwiększenia skali działania oraz redukcji kosztów działalności.
>
> Podpisanie Listu Intencyjnego otwiera proces due diligence Spółek oraz prace nad przygotowaniem Term Sheet. Strony ustalą warunki transakcji, spisane w Term Sheet do dnia 15 marca 2021 roku. Strony ustaliły, że będą negocjowały na zasadzie wyłączności w zakresie przeprowadzenia połączenia do chwili przygotowania wycen poszczególnych przedsiębiorstw (due diligence), jednak nie później niż do dnia 31 maja 2021 roku. Strony postanowiły, iż w razie ewentualnych sporów wynikłych w wyniku realizacji postanowień niniejszego Listu Intencyjnego, będą współdziałać w celu ich ugodowego rozstrzygnięcia.
>
> Zarząd Vabun wskazuje, iż Yellow Boson jest przedsiębiorstwem działającym w sferze odnawialnych źródeł energii. Yellow Boson realizuje projekty zarówno dla gospodarstw domowych jak również przedsiębiorstw. Głównymi obszarami działalności są Polska i Hiszpania.
>
> Ponadto Zarząd Vabun wskazuje, iż podpisanie Listu Intencyjnego jest realizacją podjętej przez Zarząd decyzji w sprawie wyboru opcji strategicznej, polegającej na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Vabun poprzez wydzielenie ze struktur zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 51[1] Kodeksu cywilnego i jej sprzedaży na rzecz podmiotu trzeciego powiązanego lub nie powiązanego z Vabun, a następnie połączeniu Vabun z innym podmiotem działającym w innej, bardziej perspektywicznej branży, o czym informowano w drodze raportu ESPI nr 6/2021 z dn. 19 lutego 2021 r.
>
> Więcej na: link
> kom espi zdz
> Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl 

https://www.yellowboson.com/pl/

Ale czad :) a jednak mamy OZE no to pięknie zaskoczyli nas teraz do 15 marca mają dogadać się jaka wymiana akcji :) no to pany kurs dwie cyferki tutaj bardzo szybko zawita po takim połączeniu i z taka firmą działającą już w dwóch krajach a więc mega zaskoczenie .Czekamy teraz do 15 marca na wycenę akcji i wymianę ich :) ale będzie na pewno grubo skoro działają już na dwóch rynkach to wiadomo że jest to już duża firma i z mega potencjałem :) Culumbusy cena 50 zł ile tutaj będzie zobaczymy :) ale cena dwucyfrowa to oczywistość a może i więcej zobaczymy jak zareagują Inwestorzy partnerzy :) A teraz czy Yellowboson nie będzie korzystał i instalował SAULE poprze umowy krzyżowe ? :)
  • Teraz Vabun Wchodzi w OZE info z Teraz czytać ! Autor: ~VabunOze

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -2,83% 43,20 2021-04-23 17:04:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.