Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  23,40 zł , zmiana od tamtej pory: 43,59%

Tencent (główny udziałowiec Mail.ru)

Zgłoś do moderatora
Polecam poniższy artykuł, który rzuca jeszcze trochę światła na strukturę właścicielską mail.ru, którego growym oddziałem jest My.games. Wiemy, że wśród dużych akcjonariuszy tej spółki poza Tencent i Alibaba znajduje się Prosus (28% udziałów w Mail.ru), który jak się okazuje został wydzielony z Naspers - „Naspers która osiągnęła najwyższą wygraną dzięki wczesnej inwestycji w Tencent (TCEHY), wydzieliła 31% udziałów w chińskiej grupie internetowej notując nową spółkę na giełdzie w Amsterdamie (Prosus)”
Z tego wynika, że w zasadzie obecność Tencent w akcjonariacie Mail.ru to poziom 35% (28% Prosus + 7% Tencent), kolejne 10% to Alibaba.
https://www.google.pl/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2019/09/11/tech/naspers-tencent-listing-prosus/index.html
Tutaj dla przypomnienia wykres struktury właścicielskiej Mail.ru: https://corp.mail.ru/en/investors/shares/
To oznacza, ze Farm 51 podpisala umowę o współpracy ze spółka, ktorej głównym inwestorem jest Tencent. Wszystkim zawiedzionym, że Farm 51 podpisało umowę z My.games, a nie Dice przypominam, ze Electronic Arts, który jest właścicielem Dice ma kapitalizację około mln 35 mld USD, a Tencent, który jest głównym udziałowcem Mail.ru ma kapitalizację 500 mld USD.
„ Tencent to nie tylko największy wydawca gier na świecie, ale również największa firma inwestycyjna na naszej planecie. Tzw. miękkie inwestycje, które nie przyciągają wzroku zagranicznych rządów ani organizacji ekonomicznych, to specjalność tej korporacji.

Huateng kupił pakiet większościowy w amerykańskim Riot Games za 230 milionów dolarów. League of Legends tego studia w samym tylko 2019 r. wygenerowało 1,5 miliarda dolarów przychodu. Do Tencenta należy większościowy udział w fińskim studiu Supercell odpowiedzialnym za hity Clash of Clans i Clash Royale. Obie aplikacje wypracowały w 2019 r. 1,6 miliarda przychodu i 577 milionów dolarów czystego zysku. Tencent nabył aż 48 proc. udziałów w Epic Games. To producenci niezwykle popularnej gry Fortnite, a także architekci Unreal Engine - najpopularniejszego silnika dla wysokobudżetowych gier, jaki jest dostępny na rynku. Do Tencenta należy nawet popularny MiniClip wyspecjalizowany w prostych grach przeglądarkowych.”

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FARM51 1,82% 33,60 2020-10-23 10:48:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.