Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,48 zł , zmiana od tamtej pory: -15,51%

Tempo szczepień w Polsce spada

Zgłoś do moderatora
Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.
Pierwszą szczepionkę przeciw COVID-19 podano w Polsce 27 grudnia 2020 r. Rekord osiągnięto 3 czerwca - podano ponad 620 tys. dawek preparatów przeciw COVID-19. Obecnie tempo szczepień w Polsce spada. W piątek 25 czerwca podano ponad 148 tys. szczepionek, a 28 czerwca zaledwie 58 tys. 414.
Jak podaje Polska Agencja Prasowa, od rozpoczęcia w Polsce Narodowego Programu Szczepień zutylizowano łącznej 48 tys. 526 dawek szczepionek.

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/nie-ma-chetnych-do-szczepienia-punkt-szczepien-w-bedzinie-zamkniety/8hlgm1t,79cfc278

Bardzo źle że się ludzie nie chcą szczepić, to niech przynajmniej wiedzą że jest Menavitin

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -2,81% 9,70 2021-09-24 17:00:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.