Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,16 zł , zmiana od tamtej pory: 38,22%

Tauron-blok energ o mocy 910 mw.Najnowoczesniejszy blok do 2.5 mln ludzi

Zgłoś do moderatora
Tauron
Blok energetyczny o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III został oddany do eksploatacji i jednostka pracuje w polskim systemie elektroenergetycznym - poinformowały Tauron i Rafako w komunikatach.

Tauron podał, że nowy blok to najnowocześniejsza jednostka tego typu w polskim systemie energetycznym oraz ważny element rynku mocy. Energia z tego miejsca zaopatrywać będzie około 2,5 mln odbiorców z południa Polski.

"Tauron odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne Polski. Blok 910 MW będzie pełnił rolę stabilnego źródła energii, stanowiącego zabezpieczenie dla źródeł odnawialnych. Jest to też nasza ostatnia inwestycja w źródło węglowe. Uwolnione środki finansowe skierujemy na realizację projektów wiatrowych i fotowoltaicznych" - powiedział cytowany w komunikacie Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem w Tauron Polska Energia.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-blok-energetyczny-w-Jaworznie-zostal-oddany-do-eksploatacji-Tauron-8001243.html
  • Tauron-blok energ o mocy 910 mw.Najnowoczesniejszy blok do 2.5 mln ludzi Autor: ~Czujny_jasio

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TAURONPE 0,47% 2,98 2021-01-26 17:04:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.