Forum Giełda +Dodaj wątek

tak sie kreci WALI i nawinego leszcza skubie czytac

Zgłoś do moderatora
Jeśli ktoś myślał, że Maverick Capital w akcjonariacie polskiej spółki to duży amerykański fundusz, to źle myślał
Ludowa mądrość głosi, że niejednemu psu na imię Burek. Sprawdza się to także na warszawskiej giełdzie. Od kilku miesięcy w akcjonariacie inwestycyjnego Global Energy jednym z największych graczy jest Maverick Capital Ltd., spółka, o której… nie wiadomo nic poza tym, jak się nazywa. A nazywa się tak samo jak duży hedge fund z Teksasu, który ma wielomilionowe pakiety akcji m.in. w eBayu, Adobe, Home Depot i dziesiątkach innych spółek z nowojorskiej giełdy. Taka zbieżność mogła oczywiście rozpalić emocje drobnych inwestorów z warszawskiego parkietu. Czy słusznie? Maverick Capital pojawił się na ostatnich dwóch odsłonach trwającego od blisko miesiąca walnego Global Energy — ma nieco ponad 5 proc. kapitału.

Na walnym przegłosowano już uchwały, dające akcjonariuszowi spore uprawnienia — może m.in. powoływać jedną czwartą członków rady nadzorczej, a także bezpośrednio prezesa spółki. Najwyższy czas rzucić więc trochę światła na Maverick Capital i rozstrzygnąć, czy kupujący papiery Global Energy podmiot ma coś wspólnego z amerykańskim gigantem. Odpowiedź jest jednoznaczna.

— Dziękujemy za zwrócenie na to naszej uwagi. Maverick Capital nie był zaangażowany w żaden handel akcjami Global Energy i to nie my stoimy za komunikatami giełdowymi [o przekroczeniu progu w akcjonariacie Global Energy — red.] — poinformował „PB” Fraser Seitel, rzecznik amerykańskiego Maverick Capital. Podobne pytanie przesłaliśmy do izraelsko-niemieckiego funduszu Star Ventures, który nazywa się tak samo jak posiadacz 32,99 proc. papierów Global Energy. Niestety, na razie nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

1 PETE „MAVERICK” MITCHELL (TOM CRUISE)

Bohater filmu „Top Gun” to pilot odrzutowca znany z brawurowej odwagi i lekkomyślności za sterami samolotu. Lata lecą — od premiery filmu minęło ich już 28 — więc być może dziś adrenaliny dostarcza mu handel akcjami na warszawskim parkiecie.

2 MARK CUBAN, WŁAŚCICIEL DALLAS MAVERICKS

Najbardziej ekscentryczny właściciel drużyny w NBA majątku dorobił się w czasie pierwszej bańki internetowej. Dziś siedzi w biznesie rozrywkowym: poza Dallas Mavericks posiada m.in. kina, dystrybutora filmów i sieć kablową. Jest też największą gwiazdą reality show „Shark Tank", czyli amerykańskiej wersji Dragon's Den — programu, w którym ludzie z pomysłem na biznes starają się przekonać do niego bogatych inwestorów. Te doświadczenia mogły go skłonić do rzucenia okiem na polską giełdę.

3 BRET MAVERICK (MEL GIBSON)
  • tak sie kreci WALI i nawinego leszcza skubie czytac Autor: ~ahaha

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 0,00% 1,20 2023-09-29 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.