Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,72 zł , zmiana od tamtej pory: -51,91%

Tak na szybko podsumowując to powiedziałbym, że:

Zgłoś do moderatora
Lekko na minus to niewielki spadek przychodów kwartał do kwartału ale z kolei zdecydowanie na plus to ładnie przycięli koszty dzięki czemu poprawili zysk operacyjny o ponad 1 mln zł (oczywiście też kwartał do kwartału) co dobrze rokuje.

To czego mi brakuje, albo zbyt szybko przeleciałem, to dlaczego jest taka wysoka efektywna stopa podatkowa - zysk kwartalny przed opodatkowaniem 1,414 k vs 65 k (mega poprawa) a podatek 1,020 k vs 535 k.

Jak dla mnie gdyby nie ta wysoka efektywna stopa podatkowa to byłyby w zasadzie prawie bardzo dobrze bo przy założeniu efektywnej stopy podatkowej nawet na poziomie około 30% (czyli taki jak CIT w Niemczech gdzie jednak jest większość biznesu robiona) to byłby ca 1 mln zysku a tak no to jest "tylko" dobrze. Ważne, że już w drugim kwartale pandemicznym (pomijając 2-3 tygodnie marca) spółka operacyjnie jest już przyzwoicie nad kreską. Także naprawdę nie ma powodów do narzekania a co równie istotne wygląda na to, że w 2021 będzie dużo się działo jeśli chodzi o produkty.

Aha, i jeszcze jedno - maseczki medyczne w Q3 (na co mocno liczyliśmy) można pominąć bo wyprodukowali tego raptem 100k.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PROTEKTOR -1,09% 2,27 2023-06-06 17:00:00