Forum Giełda +Dodaj wątek

Szkoła inwestowania – Śnieżka i identyfikacja zmiany trendu w 3 etapach

Zgłoś do moderatora
a wykresie miesięcznym widać, że jest to spółka mocno podlegająca trendom. Można wyznaczyć pewne wsparcie, od którego kurs odbił się, tworząc formację przenikania hossy.


Na wykresie tygodniowym widać lepiej tendencję wzrostową. Kluczowe jest zaznaczone wsparcie, wydaje się, że spadek poniżej tego poziomu może oznaczać dalszy trend spadkowy. Szukając optymistycznych oznak, można zauważyć próbę wyłamania linii korekty. Problem w tym, że ostatnia świeca to pin bar, który swoim maksimum przetestował lokalny opór. Świeca ta jest zapowiedzią spadków, więc należy poczekać na wybicie zaznaczonej strefy oporu.

Dlaczego zaznaczony na wykresie W1 opór jest taki ważny? Otóż jest to ostatni szczyt trendu spadkowego. Zgodnie ze sposobem słynnego tradera Victora Sperandeo zmiana trendu następuje w 3 etapach:

1. W trendzie spadkowym kurs ma problem z wyznaczeniem nowego, niższego dołka.

2. Kurs wybija linię trendu spadkowego. (To mamy na wykresie)

3. Najważniejszy etap, który potwierdza zmianę trendu to wybicie ostatniego szczytu w trendzie spadkowym lub analogicznie ostatniego dołka w trendzie wzrostowym. (To stanie się po wybiciu czerwonej strefy oporu czyli ostatniego szczytu).

Zobaczmy na przykładach:

http://comparic.pl/listings/szkola-inwestowania-sniezka-i-identyfikacja-zmiany-trendu-w-3-etapach-wg-victora-sperandeo/
  • Szkoła inwestowania – Śnieżka i identyfikacja zmiany trendu w 3 etapach Autor: Comparic.pl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SNIEZKA 0,00% 80,80 2021-10-22 16:34:04