Forum Giełda +Dodaj wątek

Szanowny Panie Sławku

Zgłoś do moderatora
Szanowny Panie Sławku

Poruszył Pan istotną sprawę czyli kwestię dywidendy. Od siebie dodam, że ostatnie informacje jakie widziałem dotyczące dywidendy z PGE (przedruk na www.bankier.pl z innej gazety) informowały o 0,61 pln na akcję. Według mojej wiedzy to stanowczo za mało jak na polskie warunki. Oczywiście nie wolno pomijać tego, że jest to zaliczka na dywidendę. Przy cenie 23 pln (taką uważam za wyjściową do szacunków dywidendowych) dywidenda powinna wynosić nie mniej jak 0,91 -0,92 pln na akcję. Czy to dużo czy to mało to nie mnie oceniać. Jeśli idąc Twoim tokiem rozumowania to odnoszenie c/wk PGE do KGH istotnie może doprowadzić do "annualizacji" kursu. Tylko czy bierzesz poprawkę na to, że wszelkie wyceny KGH zależne są od pewnej drobnostki. Taki mały szczególik pot. kurs usd na rynku walutowym. Jeśli tak to nie ma problemu. A skoro jesteśmy przy dywidendzie. W piątek na rachunki inwestorów wpłynęła II rata dywidendy z KGH. Jak myślisz na co można ją przeznaczyć ? Odpowiedzi są dwie i zapewne obydwie są właściwe.
A co do spadku do 15 pln....Proszę bardzo. Niech w końcu "polscy licencjonowani mistrzowie świata" to zrobią a nie tylko mówią, że zrobią. Od mówienia to nikomu jeszcze nic nie przybyło. No może poza małymi wyjątkami jakimi są zawodowi mówcy. Ale to już oddzielna historia.
Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE-PDA 3,09% 10,00 2022-06-03 09:25:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.