Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,34 zł , zmiana od tamtej pory: -78,11%

Sytuacja stabilna ale wyniki słabe - co dalej?

Zgłoś do moderatora
Wiele razy tutaj broniłem spółki przed naganiaczami i manipulantami treścią komunikatów.
Jednakże przyzwoitość nakazuje pisać jak jest jeśli chodzi o wyniki, a tutaj nie jest źle ale jest słabo. I kolejne raporty są słabe.
Gdyby nie fakt że jestem długoterminowcem to już dawno bym wyskoczył stąd.

Upatruję ratunku w większej liczbie zleceń, debiutu Murapola i związanych z tym ruchów no ale to lata 2018-19. Nie ma co demonizować Murapolu bo jakby nie było to jego wejście wywindowało Awbud oraz podłączyło kroplówkę w trudnym czasie. Awbud nie upadnie bo ma plecy, a najgorsze za nami będzie szacuję przełom roku 2017/18 czyli tzw. "oby do wiosny". Nie można wykluczyć że Murapol albo wykupi cały Awbud albo odsprzeda jakiś pakiet innemu grubasowi, tak samo Wuczyński ma wystarczający pakiet 15% do różnych możliwości np. fundom wystarczy niecałe 5%. Obstawiam też że w perspektywie wejścia Murapola na giełdę (2/3 kwartał 2018?) na Awbudzie nie dojdzie do sytuacji jak z Variantem.

Brutalna prawda jest taka że każdy jest chciwy na kasę, dlatego akcjonariusze sami sobie są trochę winni bo rzucili się na wezwanie, a tak spółka miała otwartą drogę na 10zł.

Tak samo jak kilka lat temu można było kupić po 2,xx zł i sprzedać w tym roku po 7,xx zł tak samo cena 4,xx zł albo 3,xx zł może być atrakcyjna na wejście - ale wasza kasa wasze decyzje.

Niech każdy przeczyta raport i sam oceni przeszłość i przyszłość
https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2017-11/Raport_III_kwartal_2017_201711291743698852.pdf 

Wszystkiego dobrego życzę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.