Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,05 zł , zmiana od tamtej pory: 15,24%
1) Artykuł Comparica wprowadza w błąd gdyż niema problemu na rynku kontenerów w relacji EUROPA - CHINY, ani STANY - CHINY,
podrożały tylko w kosmiczny sposób głównie CHINY - EUROPA i CHINY - STANY

można w linku poniżęj sprawdzić relacje (destynacje zmieniamy rozwijając pasek)
https://infogram.com/world-container-index-1h17493095xl4zj

W najgorszym przypadku skończy się tak że po prostu puste kontenery wrócą do CHIN i zarobi przewoźnik.

2) Spółka informuje praktycznie o każdym kontrakcie powyżej 500k PLN i jak się zsumuje te przyszłe przychody poczynając od 4q 2020 do 3q 2021 to jest ich raptem po 2,5mln PLN na kwartał. Nie widać tutaj jakby się ktoś rzucił na produkcje kontenerów albo miał być jakiś duży kontrakt.

3) Sprawozdanie finansowe spółki pokazuje.
a) Strata z lat ubieglych -33mln
b) Bardzo duże zobowiązania rzędu 17,7mln
c) jak tylko zostanie wygenerowany sensowny przychód zaraz za tym idą gigantyczne koszty zarządu co sprowadza wynik netto w okolice 0
d) spółka raczej narzeka na wpływ COVIDU a pozyskałą z tarczy 2mln, więc pewnie będzie chciała zrobić wszystko żeby nie musieć ich zwracać a co za tym idzie pokazać w sprawozdaniu jak bardzo jest jej źle.

Chciałęm dziś to kupić, bo w pierwszym impulsie pomysł wydawał się sensowny i fajny ale na szczęście widłowy nie pozwolił i uratował mi trochę kasy. Może i nawet uda sie tu coś przyspekulować ale radze MOCNO UWAŻĄĆ, bo kasy na wyniku netto tutaj nie zobaczycie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZREMB 3,42% 1,21 2021-09-23 16:15:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.