Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,76 zł , zmiana od tamtej pory: 22,78%

Światłowodowa współpraca Taurona i Orange

Zgłoś do moderatora
Światłowodowa współpraca Taurona i Orange

Orange Polska podpisał umowę o dostępie do sieci światłowodowej Taurona. Dzięki tej współpracy, Orange Polska planuje zyskać dostęp do sieci obejmującej ponad 200 tys. gospodarstw domowych w województwach dolnośląskim, śląskim i małopolskim. 

Łącza dla ponad 100 tys. gospodarstw domowych wybuduje spółka Tauron Obsługa Klienta w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3). Drugie tyle operator hurtowy podłączy na zasadach komercyjnych, w ramach tzw. dogęszczania sieci.

Sieć dostępowa budowana jest w 90 proc. z wykorzystaniem podbudowy słupowej linii energetycznych.
Bez dublowania infrastruktury
- Dzięki współpracy obu firm mieszkańcy woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego będą mogli korzystać z superszybkiego internetu. Kolejne gotowe zasięgi na sieci telekomunikacyjnej Taurona będą udostępniane do sprzedaży w następnych miesiącach – mówi Leszek Chwalik, wiceprezes Tauron Obsługa Klienta.

- To kolejny przykład współpracy, dzięki której Orange Polska zwiększa dostępność swoich usług światłowodowych bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury. Obecnie w zasięgu Orange Światłowodu znajduje się ponad 5 mln gospodarstw domowych w całej Polsce, z czego około 20 proc. właśnie na sieciach udostępnionych w ramach współpracy z innymi operatorami – mówi Tomasz Kowal, dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej Orange Polska

Pierwsi klienci Orange Polska będą mogli skorzystać z usług na nowo udostępnionych sieciach jeszcze w czerwcu 2021 r. Większość gospodarstw domowych objętych zasięgiem to budynki jednorodzinne.

Superszybki światłowodowy internet dotrze do mieszkańców m.in. w gminach Bochnia (Wiejska), Brzesko, Driwna, Łapanów, Trzciana, Żegocina w województwie małopolskim.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORANGEPL -1,31% 8,30 2022-01-17 17:04:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.