Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  21,30 zł , zmiana od tamtej pory: 94,84%

Sukces polskich firm porażką zachodnich?

Zgłoś do moderatora
W tym roku na dalszy wzrost wyników liczy m.in. zarząd MFO, spółki będącej największym w Polsce producentem tzw. zimnogiętych profili stalowych wykorzystywanych m.in. w branży materiałów budowlanych. Firma przyznaje, że jest to plan bardzo ambitny. – Szans na jego realizację nie upatrujemy w zwiększeniu popytu bo ten, zwłaszcza w kraju, nie wydaje się być rosnący. Planowane zwyżki chcemy osiągnąć poprzez własne aktywne działania – mówi Jakub Czerwiński, członek zarządu MFO. Precyzuje, że firma chce się rozpychać na rynku i zdobywać w nim coraz większe udziały, zwłaszcza za granicą. Z tego powodu skupia się na profilach specjalnych, które mają największy potencjał eksportowy.I jest jeden konkurent mniej .
Po 88 latach nasz Stippl GesmbH, producent okien i drzwi z Austrii kończy działalność. Wśród głównych powodów tej decyzji właściciel firmy podaje presję cenową ze wschodu, czyli m.in. Polski. To przykład tego, jak dynamiczny rozwój rodzimych producentów stolarki wpływa na sytuację rynkową zachodnich firm
  • Sukces polskich firm porażką zachodnich? Autor: ~Ahold

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MFO -5,03% 41,50 2022-07-06 17:00:00