Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,45 zł , zmiana od tamtej pory: -2,86%

Stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex, SM)

Zgłoś do moderatora
Według jednej z hipotez interakcja płytek krwi z limfocytami i komórkami śródbłonka jest bezpośrednią przyczyną naruszenia BBB i stanowi pierwszy kluczowy krok w inicjacji patogenezy SM, prowadząc do infiltracji limfocytów i tworzenia się ognisk demielinizacji w OUN. Badania epidemiologiczne potwierdzają występowanie zmian naczyniowych w SM niosących za sobą zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, głównie incydentów niedokrwiennych takich jak zawał serca i niedokrwienny udar mózgu, których patogenne podłoże jest ściśle związane z nadmierną aktywnością pro-zakrzepową płytek krwi. Wiele doniesień, wraz z naszymi wcześniejszymi publikacjami, potwierdza nieprawidłowości w czynności płytek krwi u pacjentów z SM, w tym ich wzmożoną aktywację oraz obecność płytek krwi w aktywnych zapalnie zmianach demielinizacyjnych i promowanie reakcji zapalnych. Aktywacja płytek prowadzi do eksponowania na ich powierzchni wielu uaktywnionych konformacyjnie receptorów, w tym cząsteczek adhezyjnych i receptorów integrynowych kluczowych dla oddziaływania płytek z komórkami śródbłonka oraz z limfocytami.

https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/430071-pl.pdf

Aż się wydaje niemożliwe, czyżby nowe wskazanie dla 1-MNA?
  • Stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex, SM) Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 2,00% 9,18 2021-12-03 16:44:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.