Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,79 zł , zmiana od tamtej pory: 8,56%

Średnia cena papierów z przed resplit

Zgłoś do moderatora
Hej!

Czy orientujecie sie jak jest rozliczana strata po resplit? Mam troche tego g* od dawna, leży i w sumie ... no ::D ale pomyslalem ze moglbym tym zmaiesc zysk w 2021 a juz jest go sporo. Tylko nie wiem jak go rozliczyc. Kupowalem przed resplit i troche po, te po sa sensowne te przed .... no nie :D

Na prostych liczbach dla przykladu

Kupilem 1000 sztuk po 10 (przed resplit)
pozniej kupilem 1000 po 5 (przed resplit) cena śrenia 7,50

czyli tak jakby po resplit mam 200 sztuk ze srednia cena 75 tak?

czy jesli teraz sprzedam 50 sztuk to ich koszt zakupu (koszt uzyskania przychodu) tych 50 to 50 × 100 czy 50 x 75 (jak cena srednia w dniu resplit)?

Innymi słowy, czy resplit zaburza kolejkę FIFO czy nie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SOLAR 0,00% 5,20 2022-05-13 15:17:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.