Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,22 zł , zmiana od tamtej pory: 8,31%

Sprzedaż deweloperska w III kwart. wzrosła o 400%

Zgłoś do moderatora
Kluczowy wpływ na wyniki Grupy w analizowanym okresie miał jej segment deweloperski, który do końca września rozpoznał w wynikach sprzedaż 418 lokali mieszkalnych, usługowych i inwestycyjnych, księgując 318 mln zł przychodów ze sprzedaży, 88 mln zł EBIT i 68,9 mln zł zysku netto.
MVP (MARVIPOL) wykorzystał ożywienie na rynku mieszkaniowym, zwiększając sprzedaż deweloperską lokali o blisko 400% w III kwartale br., do 213 sztuk i o ponad 200% w okresie 9 miesięcy br., do 461 sztuk. W drugim półroczu Grupa wprowadziła do realizacji 5 projektów mieszkaniowych ponad 670 lokalami.
W segmencie magazynowym Grupa jest zaangażowana w 6 inwestycji o łącznej powierzchni wynajmowalnej wynoszącej 262 tys. mkw. Budowa trzech z nich jest już ukończona, a budowa czwartego, w zlokalizowanego w Łodzi, z 86 tys. mkw. GLA, rozpoczęła się w ostatnim czasie.
Marvipol Development może pochwalić się mocnymi fundamentami finansowymi. Na koniec minionego kwartału ponad połowa aktywów Grupy była pokryta kapitałami własnymi, a wskaźnik długu netto do kapitałów kształtował się na niskim poziomie 0,3. Wartość zobowiązań odsetkowych Grupy płatnych do końca 2024 r. jest niższa o blisko 100 mln zł od stanu gotówki, z jakim deweloper zakończył III kwartał 2023 r.
– Wkroczyliśmy w ostatni kwartał 2023 r. w bardzo dobrej kondycji finansowej i operacyjnej. Elastycznie dostosowujemy się do warunków rynkowych, koncentrując się na powiększeniu oferty mieszkaniowej, przy stabilnym zaangażowaniu na rynku magazynowym. Na przestrzeni ostatnich miesięcy rozpoczęliśmy realizację 5 inwestycji deweloperskich z 26 tys. mkw. powierzchni użytkowej, a w przygotowaniu mamy projekty o potencjale sięgającym 180 tys. mkw. Obecnie oferujemy Klientom mieszkania w siedmiu projektach realizowanych w trzech miastach – Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, a na początku przyszłego roku rozpoczniemy budowę kolejnych – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.
  • Sprzedaż deweloperska w III kwart. wzrosła o 400% Autor: ~czytać

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MARVIPOL 1,03% 7,82 2024-02-23 16:28:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.