Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  47,75 zł , zmiana od tamtej pory: -8,31%

Spółki na Marzec Biomaxima i Mercator

Zgłoś do moderatora
Zbliża się koniec lutego i warto powiedzieć ostatecznie, na czy chce się skupić w Marcu.
Obie spółki w bardzo dobrej kondycji. Nie tylko za sprawą covid-19, choć to dla nich mega trampolina.
Osobiście uważam, że spółki ukierunkowane jedynie na pandemię zaczną nadal tracić a te które potrafią mądrze zainwestować zarobiony cash, będą na stałe pozycjonowane kilka półek wyżej. Obecne poziomy cen są znacznie wyższe niż przed pandemią, ale jeszcze nie wyczerpał się zasięg ich potencjału wzrostowego. W mojej ocenia, obie spółki mają możliwość wzrostową na poziomie 50-100 % jeszcze w marcu tego roku.
Biomaxima aktualnie jest przed drugim mocnym wybiciem, do realnego zasięgu 60 ZŁ (poziom sprzed ponad pół roku jak spółka jeszcze nie miała tak dużej ilości kontraktów na swoje testy na covid.
Mercator aktualnie walczy o WiG20 (możliwe że za Alior) a na wyniki za 2020 rok poczekamy do około połowy marca i tu gra zacznie się lada moment. Ciekawe że dzisiaj Alior idzie mocno do góry, i wygląda to tak jakby duzi gracze wychodzili na podbitce. Jeśli tak to szybko zaczną agresywnie robić zakupy na MERC. Wczorajsza sesja była tego przesłanką (mocne wzrosty przy dużych obrotach).
 
Opisuję to, co widzę i aby nie uchodzić za natrętnego "wciskcza" akcji konkretnych spółek - NIE namawiam na ich zakup a zapraszam do obserwacji własnej analizy i oceny rynku przed decyzją inwestycyjną. :)
 
 
Pozdrawiam 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -1,53% 43,78 2021-04-23 12:50:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.