Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,17 zł , zmiana od tamtej pory: 7,28%

Spółka zależna Famuru wypowiedziała przedwstępną umowę sprzedaży farm PV

Zgłoś do moderatora
Projekt Solartechnik FIZ, spółka zależna Famuru, wypowiedziała przedwstępną umowę sprzedaży portfela farm fotowoltaicznych - podał Famur w komunikacie.

Jak podano, spółka Projekt Solartechnik FIZ złożyła oświadczenie o wypowiedzeniu umowy zgodnie z jej postanowieniami, w związku z niewykonaniem przez kupujących obowiązków wynikających z umowy. W wyniku wypowiedzenia sprzedający jest uprawiony do otrzymania od kupujących kwoty 45 mln zł tytułem płatności gwarancyjnej, przy czym w takim przypadku płatność ta zostanie pomniejszona o kwotę ok. 20 mln zł wpłaconą już sprzedającemu do dnia wypowiedzenia umowy tytułem bezzwrotnych przedpłat.

"Jednocześnie sprzedający prowadzi dalsze negocjacje z kupującymi w przedmiocie potencjalnej sprzedaży portfela farm fotowoltaicznych i nie wyklucza zawarcia innych umów sprzedaży portfela farm fotowoltaicznych" - podał Famur.

Pod koniec czerwca spółka zależna z grupy Famur zawarła przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółkach projektowych posiadających portfel projektów farm słonecznych o mocy 184 MW.


No i krewni i znajomi królika już zdążyli się wysypać, co tłumaczy agresywną podaż w ostatnich tygodniach

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA 0,89% 3,41 2023-12-07 17:00:00