Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,90 zł , zmiana od tamtej pory: 117,24%

Spokój i powoli do przodu - po co nam wyniki, skoro trend jest pewny!

Mam w tym kupe kasy i ostatnimi czasy zacząłem się niepokoić, bo wg standardowych prawideł rynku ta firma powinna już być na poziomie 4zł, może więcej.

Szczególnie po napinaczo-naganiaczowskich opiniach wielu akcjonariuszy na tym formum, postawnowiłęm zrobić sobie analizę i wyszło mi, że będzie dobrze i nie potrzebuję do tego raportu.

1.Firma zainwestowała w rozbudowę siatki sprzedażowej w okresie 2015-2020 dużo środków w PL - na dziś mają około 10kt pracowników i są obecni nawet w miastach poniżej 20kt obywateli.
2.Firma nadal buduje sieć sprzedaży - ofert pracy jest multum w każdym województwie
3.Nie ma żadnych informacji o zwolnieniach, a wręcz przeciwnie, firma dostala nagrodę Top Employer 2020
4.Po słabym okresie 04-06.2020 spowodowanym COvidem, ogólnie wniosków kredytowych przybyło (wg BIK itp.) w zakresie MOM o ~15%, czyli lud znowu zaczyna pożyczać
5.Wbrew pozorom rozdawnictwo obecnego rządu narodowego będzie stymulowało pozyczkownie - przykładowo, mam tysiaka na dwoje dzieci na wakacje w PL, to dobiorę 2 tysie i mamy wakacje nad morzem w Łebie - to samo tyczy się 500+, czy kolejnych absurdalnych emerytur od Państwa numer 13, 14 i ile trzeba aby kupić kogo trzeba
6.Banki już nie dają pożyczek konsumpcyjnych (ciężko dostać nawet inwestycyjne), więc "lichwa" zarobi
7.Nie widzę desperackich ruchów marektingowych w mediach - reklam z damą z wielkim cycem, czy polskiej szlachty konno galopującej po naszych mieszkaniach - wg mnie oni mają plan, a teraz ktoś odkupuje taniej, żeby potem drożej sprzedać
8.Od 07.2020 mamy nowego dyrektora w zarzadzie, indiański CFO dostal kopa w góre - pracowalem z Hindusami na wysokich stanowiskach i to specyficzni ludzie, ale bardzo dobrze liczą. Jeśli CFO idzie do góry tzn., że należy spodziewać się spokojniejszej-bezpieczniejszej decyzyjności w kontekście kosztów i pilnowania odpowiedniego kursu firmy (wcale bym się nie zdziwił, gdyby Provident skończył -jak wiele poprzednich- swoj 130 letni okres działania pod UK zarządem, jako firma hinduska - i może w to gramy, w kontekście spadków).

Wg mnie Provident wyjdzie z kryzysu silniejszy i tylko błędy w zarządzaniu i druga fala Covidu (spotęgowana - obecnie naglaśniania przez media) mogą namieszać akcjonariatowi ulicznemu.

Podsumowując i przyznaje się do tego - trochę zaklinając przyszłość - uważam, że prędzej czy później dobijemy do 4pln i więcej....a przed świętami na 100%.

PS> w temacie raportu - Next statement date 30 September 2020
due by 11 November 2020 (zatem może być wrzesień - w co wątpię, realnie raport będzie w 11-12.2020 - będzie presja na odrobienie Q2)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROVIDENT 7,69% 6,30 2022-02-21 16:42:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.