Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Soros sponsoruje polski Majdan - ciąg dalszy

Zgłoś do moderatora
Z racji tego, iż sytuacja szybko się rozwija, chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat ostatnich protestów i udziału w nich Georga Sorosa, który finansuje w Polsce różne wpływowe ośrodki. Upoważnia mnie do tego moje doświadczenie zawodowe, które opiera się w dużej mierze na gromadzaniu i analizie informacji.
Faktem jest finansowanie Fundacji Batorego przez Sorosa. Jest to modus operandi tego człowieka stosowany od wielu lat na terenach kilkudziesięsciu państw. Finansowanie przewrotów pod hasłami demokracji i wolności, posługując się do tego lewicowymi fundacjami o dobrej renomie wypracowanej wśród lokalnego mainstreamu to najmniej inwazyjna droga do osiągnięcia celu.
Kto reprezentuje i wspiera KOD?
Agnieszka Kublik - redaktor GW
Agnieszka Holland - Prezydent Polskiej Akademii Filmowej
Helena Łuczywo - współtwórczyni GW (córka komunsitów pochodzenia żydowskiego)
Andrzej Olechowski ekonomista Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego S.A.prof. Andrzej Rapaczyński – prawnik, Szkoła Prawa, Uniwersytet Columbia - jego żona Wanda Rapaczyńska stworzyła Agorę
Członków pierwszego składu Rady powołał założyciel Fundacji, George Soros.
Zadaniem programu realizowanego przez Fundację Batorego jest:
angażowanie obywateli i organizacji obywatelskich w życie publiczne – Partycypacja obywatelska­
sprawowanie obywatelskiej kontroli nad funkcjonowaniem instytucji publicznych – Kontrola obywatelska
­zwalczanie ksenofobii, homofobii, rasizmu, antysemityzmu i wszelkich form dyskryminacji – Zwalczanie dyskryminacji
Prawda, że piękne? Pod to można podpiąć praktycznie wszystko. Soros finansował również przewrót na Ukrainie. W Polsce protesty zaczynają przybierać podobny charakter. Masa ludzi w całej Polsce wydaje grube pieniądze na ich organizacje. Czy to na pewno ich pieniądze? Czy myślicie, że ludziom zależy na obronie TK? Porozmawiajcie ze znajomymi. Szarych ludzi to nie interesuje, większość z nich nawet nie wie o co w tym sporze chodzi. Odpowiedź jest oczywista, wszystkie protesty są odgórnie finansowane. Pozostaje nam tylko czekać, aż na wzór ukraińskich, w internecie pojawią się profesjonalne relacje protestujących mówiących płynnym amerykańskim angielskim.
Motywem działań Sorosa jest najprawdopodobniej ochrona interesów wielkiej finansjery. Rząd zapowiedział opodatkowanie banków oraz ograniczenie transferu polskiego kapitału poza granice kraju.
Ukłony
Mjr Wojciech Morgasiewicz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl