Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  68,50 zł , zmiana od tamtej pory: 18,25%

Śnieżka: Rekomendacja - Akumuluj 24.07.2017

Zgłoś do moderatora
Po systematycznych wzrostach, trwających od października 2016, kurs Śnieżki znajduje się na rekordowych w historii poziomach. Za pozytywnym sentymentem stał m.in. powrót na wzrostową ścieżkę wyników w 4Q’16 i 1Q’17.  Jednocześnie wskaźnik EV/EBITDA (podobnie jak miało to miejsce w okolicach połowy ubiegłego roku), wyraźnie przekracza już swoją długoterminową średnią. Zwracamy uwagę na kilka czynników, które nie powinny umykać uwadze inwestorów: i) dynamiki wyników z 1Q’17 będą bardzo trudne do utrzymania w najbliższych kwartałach, ii) ceny bieli tytanowej są obecnie o 20% wyższe niż średnia z 2016 roku, iii) ospała w ostatnich latach konkurencja na rynku polskim stopniowo się nasila, chcąc skorzystać z dobrej koniunktury w deweloperce czy z programu 500+, iv) budowa nowego centrum logistycznego będzie się w najbliższym czasie wiązała ze wzrostem CAPEX-u. Długoterminowo Śnieżka nadal nam się podoba, m.in. ze względu na atrakcyjną stopę dywidendy, niskie zadłużenia oraz potencjał odbudowy rynków wschodnich. Obawiamy się jednak, że część opisanych wcześniej ryzyk może być widoczna w wynikach najbliższych kwartałów, co może osłabić krótkoterminowy sentyment do spółki. Zmieniamy zalecenie z Akumuluj na Redukuj, cenę docelową ustalamy na poziomie 62,0 PLN.   http://marketinvest.pl/9-analizy-akcji/24456-sniezka-rekomendacja-akumuluj-24-07-2017

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
SNIEZKA 0,00% 81,00 2021-10-15 16:48:40