Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  71,50 zł , zmiana od tamtej pory: 29,79%

Śnieżka podsumowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2018 roku

Zgłoś do moderatora
Śnieżka podsumowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2018 roku
  • Grupa Kapitałowa Śnieżka w ciągu trzech kwartałów 2018 roku wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 484,3 mln zł, czyli o 2,2% wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Za ten okres Grupa wypracowała także rekordowe zyski: 81,3 mln zł (+ 15,6% r/r) na działalności operacyjnej, 95,1 mln zł (+15,2% r/r) na poziomie EBITDA oraz 64,5 mln zł (+13,9% r/r) skonsolidowanego zysku netto.
  • Dominujący udział w całkowitych przychodach ze sprzedaży Grupy (77,6%) miała sprzedaż krajowa. W raportowanym okresie wzrosła ona o 3,6% r/r do 375,6 mln zł. Wzrost sprzedaży to także efekt odbudowywania się rynku farb i lakierów na Ukrainie.
  • W kolejnych miesiącach Śnieżka spodziewa się utrzymania popytu na produkty z segmentu premium, a także ze średniej półki cenowej.    


Raport kwartalny dostępny na https://www.sniezka.pl/serwis-korporacyjny/relacje-inwestorskie/raporty/raporty-okresowe 

Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA
  • Śnieżka podsumowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2018 roku Autor: ~Relacje

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNIEZKA -0,22% 92,80 2020-08-14 16:25:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.