Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  93,00 zł , zmiana od tamtej pory: -4,84%

Śnieżka podsumowała wyniki finansowe po 1Q 2019 roku

Zgłoś do moderatora
W I kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 128,5 mln PLN, czyli o 8,5% wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Dominujący udział w całkowitych przychodach Grupy (81,2%) miała sprzedaż zrealizowana na rynku polskim. W porównaniu do poprzedniego roku wzrosła ona o 13,4% do 104,3 mln zł.
Ponadto w raportowanym okresie Grupa osiągnęła: 
· zysk na działalności operacyjnej (EBIT) w wysokości 17,3 mln PLN (+ 19,3% r/r), 
· wynik EBITDA w wysokości 22,6 mln PLN (+19,4% r/r),
· skonsolidowany zysk netto w wysokości 14,1 mln PLN (+34,0% r/r). 
W osiągnięciu lepszych wyników finansowych pomogło ożywienie na rynku farb i lakierów w Polsce oraz wyższy popyt na produkty wysokiej jakości.
 
Zapraszamy do lektury naszego raportu podsumowującego I kwartał 2019 roku: https://www.sniezka.pl/serwis-korporacyjny/relacje-inwestorskie/raporty/raporty-okresowe 

Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA
  • Śnieżka podsumowała wyniki finansowe po 1Q 2019 roku Autor: ~Relacje

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNIEZKA 0,57% 88,50 2019-07-19 14:12:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.