Forum Kryptowaluty +Dodaj wątek

smartkey Olsztyn zainwestował w technologię Ethereum

Zgłoś do moderatora
Olsztyn zainwestował w technologię Ethereum

eśli narzekacie na niską adopcję blockchaina w Polsce, Olsztyn ma dla was dobre wieści. Miasto stanie się pierwszym miastem na świecie, które wykorzysta blockchain Ethereum do wsparcia służb ratowniczych.
  • Olsztyn staje się pierwszym miastem na świecie, które wykorzysta blockchain Ethereum do wsparcia służb ratowniczych. 
  • Chodzi o system SmartKey, technologii łączącej blockchain z fizycznymi aktywami. Umożliwi służbom wchodzenie do wszystkich budynków w mieście.
Olsztyn i Smartkey
Chodzi o system SmartKey, technologii łączącej blockchaina z fizycznymi aktywami. W praktyce ma wspomóc służby ratownicze – policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe.
SmartKey umożliwi bowiem zespołom ratowniczym skuteczniejsze wykonywanie zadań. W praktyce chodzi o połączenie smart kontraktu z urządzeniami Teltonika, które z kolei są wykorzystywane przez polskie zespoły ratownicze. W efekcie służby będą mogły wejść do każdego budynku w mieście bez konieczności namierzania posiadacza kluczy lub oczekiwania na pozwolenie.
– Istniejąca potrzeba, aby nasze służby ratownicze mogły bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, jest delikatna. Wykorzystanie technologii blockchain i rozwiązania SmartKey wydaje się być idealnym rozwiązaniem, dającym bezpieczeństwo właścicielom i mieszkańcom budynków, ale także swobodę dla naszych służb ratowniczych – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego powiedział.

zapraszamy na nasz kanal na telegramie

https://t.me/SmartKeyChatPL
  • smartkey Olsztyn zainwestował w technologię Ethereum Autor: ~inwestor
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl