Forum Giełda +Dodaj wątek

słowo na niedzielę 03.07.2011

Przyznam się szanowni koledzy i koleżanki też, że tym razem pisząc ten komentarz specjalnie
nie przeanalizowałem zachowania ani WIGU a ni WIGU 20 czy też pozostałych średnich rynkowych. Szanuję wypowiedzi wszystkich uczestników niniejszego forum, co nie znaczy, że muszę się z nimi zgadzać, tak jak i oni się bardzo często ze mną nie zgadzają i tak naprawdę trudno im się dziwić. Moje założenia bowiem są często zaskakujące i dla mnie samego. Otóż prawie wszyscy zgadzacie się z Cercio, że tak naprawdę nie jest możliwe przewidywanie ruchu tak spadkowego jak i wzrostowego od punktu A do punktu B. Ja natomiast twierdzę, że zwłaszcza w trendzie spadkowych (ale nie tylko) istnieją formacje i zależności, które może nie w 100% ale jednak pozwalają na postawienie takiego założenia i takiej prognozy. Wszyscy wiecie jak bardzo upierałem się i upieram dalej przy swoim zdaniu, że chociaż niezmiernie rzadko ale jednak prawa nazwijmy to ,,boskie,, dają nam taką możliwość a co za tym idzie i ogromną szansę na bezstresowe zarobienie na giełdzie znacznych pieniędzy. Tak to moim zdaniem wygląda na Hydrobudowie a Cercio słusznie zauważył, że wyjście dołem z konsolidacji pomiędzy trzy a cztery złota (co stanowiło zresztą korektę płaską trendu spadkowego ) odłożone w dół dało poziom ostatecznego dna. Oczywiście formacja ta była jedynie potwierdzeniem wcześniejszych założeń, ale znacznie je uwiarygodniła.
Także powstające formacje na wykresie 60 minutowym powstające w okolicach dna oraz zmiana charakteru volumenu jaką niektórzy z was zauważyli, dawała szanse na trwały zwrot.
Jestem doprawdy w bardzo niezręcznej i trudnej sytuacji. Twierdzę bowiem stanowczo, że mamy do czynienia ze zmiana trendu średnioterminowego na wzrostowy. Nie boję się przy tym
tego, że moje założenia okażą się nietrafione i że wyjdę przed wami na głąba, czy też jak kto woli na idiotę. To mnie nie rusza zupełnie. Boję się natomiast i to serio, że jeśli wzrosty się nie
potwierdzą całe dotychczasowe rozważania i analizy jakie prowadziłem przez ostatnie lata będzie sobie można włożyć pomiędzy bajki Andersena. Jednak, jeśli założenia okażą się skuteczne i Hydrobudowa wygeneruje znaczące wzrosty w perspektywie kilkunastu tygodni, będę mógł przypuszczać, że co prawda Świętego Gralla nie znalazłem ale być może odkryłem ciekawe prawo analizy technicznej, które będzie skuteczne tym dłużej im dłużej zostanie ono tylko i wyłącznie moim spostrzeżeniem. Dlatego też, chociaż dzielę się z wami takimi i innymi spostrzeżeniami z tego zakresu zachowam moje przemyślenia wyłącznie dla siebie, co nie znaczy, że droga jaką przecieram nie jest dostępna i dla Was. Jakie więc możemy wyciągnąć z tych rozważań wnioski i jak je zamienić na konkretne złotówki na naszych kontach ? Otóż , na dzień dzisiejszy mój scenariusz wygląda następująco.
Hydrobudowa Polska będzie wzrastać, niezależnie od tego co się będzie działo na rynku. Nawet przy trendzie spadkowym na większości spółek, tutaj możemy oczekiwać powstawania coraz wyższych szczytów i dołków, czyli wygenerowania trendu wzrostowego.
Oczywiście siła z jaką uderzy podaż, będzie się przekładała na odwrotne zachowania HB.
Wielu inwestorów stwierdzi bowiem, że na te niepewne czasy właśnie ta spółka (nazywana wcześniej przeze mnie ściekową i słusznie) może dać im co najmniej poczucie bezpieczeństwa jeśli nie możliwość przyzwoitego zarobku, co musi prowadzić do wzrostu kursu, nawet wtedy gdy wiosłuje się pod wiatr. Wszystkie symptomy tak na wykresie dziennym
jak i 60 minutowym zdają się potwierdzać taką właśnie teorię.
Tym też jak mniemam optymistycznym akcentem kończę dzisiejsze rozważania niedzielne,
życząc udanego nadchodzącego tygodnia.
Alleluja i do przodu !
Chodzik Księżycowy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HBPOLSKA 0,00% 0,01 2013-03-28 15:02:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.