Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,57 zł , zmiana od tamtej pory: 36,39%

Słowem komentarza

Wynik słaby nie da się ukryć, widać jest to biznes w którym trudno cokolwiek prognozować bo sam spodziewałem się zysku netto za 2Q w okolicach 50 mln, zmienność była niższa niż w 1Q więc wynik też powinien być odpowiednio nieco niższy w stosunku do 1Q a tu zamiast niższego zysku mamy stratę... No cóż pomijając słabe wyniki sytuacja spółki nie uległa pogorszeniu wręcz przeciwnie, na pokładzie jest dużo nowych klientów + pozyskaliśmy nowy rynek z dużym potencjałem, jedyne czego teraz brakuje to zmienności...

Osobiście uważam że to może być przełomowy moment na kursie chociaż oczywiście mogę się mylić bo szklanej kuli jeszcze się nie dorobiłem, jednak jak wszyscy widzimy główne indeksy światowe są blisko historycznych szczytów i dawno nie było głębszej korekty chociażby na indeksach za oceanem. Uważam że te wzrosty chociażby na S&P lecą już na oparach i po zakończeniu sezonu wynikowego w USA może nastąpić głębsza korekta która może znacząco poprawić obecny wizerunek wynikowy XTB...

Jako że giełda wycenia przyszłość powiedzmy na jakieś 9 miesięcy do przodu a ta dla tej spółki z dużym prawdopodobieństwem będzie bardzo dobra więksi gracze mogą właśnie teraz zacząć mocniej akumulować akcje. Po dzisiejszych wynikach wiele osób zwątpi w spółkę definitywnie i wyrzuci swoje akcje a to zwykle jest właśnie przełomowy moment co wiele razy potwierdziło się na innych spółkach chociażby listopad 2020 na CCC. Powtarzam wszystko czego teraz brakuje tej spółce to zmienność o resztę martwić się już nie trzeba.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTB 0,00% 22,60 2022-08-19 09:04:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.