Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,80 zł

Sklejka dwa komunikaty

Zgłoś do moderatora
27.04 pojawił się komunikat , że Prolog otrzymał ponad 2 mln od emitenta obligacji Prolog Dystrybucja Sp. z o.o. W dniu 8.05 . pojawił się komunikat , że Prolog SA kupi obligacje spółki XBS Logistic SA za 2,4 mln zł.

Co stoi za tymi transakcjami? Już wyjaśniam:
1. Prolog Dystrybucja śp. Z o.o. zwróciła kasę do Prolog SA, która otrzymała w 2016-tym. Prezesem obu spółek jest Pan Faucher.
2. Zupełnie przypadkiem Pan Faucher jest również prezesem spółki XBS Logistic SA, która coraz słabiej radzi sobie na rynku usług logistycznych.
3. Pies z kulawą nogą nie pożyczy pieniędzy spółce XBS Logistic SA
4. Prezes Faucher wyciąga pieniądze z Prologu żeby ratować swoją drugą spółkę przed bankructwem.
5. Rada Nadzorcza Prologu ochoczo wyraża zgodę , bo 3 Panów z Rady siedzi również w Radzie Nadzorczej XBS Logistic SA.

Te wyrzucone w błoto (?) 2,4 mln zł mogłyby być naszą dywidendą...
Czasem studiowanie powiązań w KRS daje zaskakujące wyniki...
  • Sklejka dwa komunikaty Autor: ~Milord

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl